השינוי שמגיע לראשות עיריית אשדוד

ניתוח הבחירות של צוות "אשדוד היום" בעיר אשדוד- מעניק תמונת מצב עדכנית בעניין הבחירות הצפויות לראשות עיריית אשדוד

דעיכה של ראש העיר בסקר

הפופולריות של לסרי ירדה פלאים והתוצאות ניכרות במדגם אובייקטיבי מטעם אתר האינטרנט "וואלה", שנערך על ידי מכון מחקר נחשב- "סי. איי. שיווק" בראשותו של המנכ"ל נעם רז, שבחן בערים מרכזיות בישראל- מהו אחוז ההצבעה של בוחרים שרוצים שראש העיר יישאר בתפקידו?

 

ראש העיר יחיאל לסרי מתרסק בסקרים

על פי תוצאות המדגם, שנערך בקרב 1,500 איש בעיר אשדוד, מתרסק לסרי כאשר אחוזי ההצבעה להם זכה בבחירות אחרונות שנערכו בשנת 2013 בסך 53 אחוזים ירדו באופן תלול ל- 28 אחוזים בלבד. מדובר בירידה ניכרת של 25 אחוזים.

יש להעריך שבמדגם נכללו גם בוחרי אגודת ישראל אשר לעת הזו טרם קיבלו החלטה ברורה אם לתמוך או לא לתמוך ביחיאל לסרי וככל הנראה, על פי ההערכה, הצביעו לטובתו בסקר בשל ברירת המחדל הנוכחית, מה שאומר שאחוזי התמיכה ביחיאל לסרי ללא תמיכתה של אגודת ישראל עומדים על סך 16 אחוזים בלבד.

בנוסף לכך, 54 אחוזים ציינו, כי אינם רוצים שיחיאל לסרי ימשיך בתפקידו; ו-17 אחוזים טרם החליטו.

יחד עם ראש העיר האשדודי מתרסק גם ראש עיריית חיפה יונה יהב.

מצורף הלינק לכתבה המזכירה נתונים אלו באתר "כיכר

https://www.kikar.co.il/270754.html -"השבת

אם כן, השאלה המדויקת היא לא האם השלטון הנוכחי יוחלף אלא, על ידי מי?

נכון למועד פרסום כתבה זו ישנם שלושה מועמדים לראשות העיר אשדוד. שניים מהם שמעון כצנלסון וד"ר אלי לחמני סיכמו על מנגנון איחוד שלפיו, ייערך סקר מוסכם כאשר מי שיזכה לאחוזי ההצבעה הנמוכים יותר לראשות העיר יתמוך במי שזכה בסקר באחוזים גבוהים יותר.

שמעון כצנלסון מתחיל את מערכת הבחירות בתמיכה של גוש בוחרים יציב, המונה 6 מנדטים (סיעתו "אשדוד ביחד" שלה 4 מנדטים במועצה יחד עם 2 מנדטים נוספים של סיעת "אשדוד ביתנו", בראשות ולדימיר גרשוב אשר מנהיגה הוא שר הביטחון אביגדור ליברמן, התומך בכצנלסון לראשות העיר).

הצטרפות פעילים מרכזיים ומשמעותיים בעיר למחנה כצנלסון

לאחרונה, זכה כצנלסון גם לתמיכתו של מנהל התיכון (מקיף ה') המיתולוגי יעקב לוי מוותיקי העיר אשדוד אשר כשלעצמו מהווה דמות מקובלת ומוערכת מאוד בכלל קהל הציבור האשדודי ובכך, זוכה שמעון כצנלסון לחיזוק משמעותי המוכיח כי גם בקרב וותיקי העיר קיימת לו תמיכה משמעותית. (וציפור קטנה לחשה למערכת, כי זו רק הסנונית הראשונה ובעתיד לבוא משפחות גדולות ותיקות ומוכרות בעיר אשדוד ואף אנשי ציבור מוכרים וותיקים התומכים בכצנלסון יתגלו לקהל הבוחרים במסגרת קמפיין הבחירות).

אם כך, נדמה שאין כל ספק, שהסקר המאוחד יצביע על אחוזי הצבעה ניכרים לטובתו של כצנלסון משל המועמד הראוי ד"ר אלי לחמני לו אין בסיס כוח אלקטורלי משמעותי, לפי שעה.

המועמדת השלישית – הלן גלבר – האם תזכה לתמיכה פומבית של 'אגודת ישראל'?

על האיחוד המוצלח ועל שיתוף הפעולה הפורה בין השניים מברכים רבים מתושבי העיר ואף קיימת ציפייה משמעותית לאיחוד משולש שאליו תצטרף גם הלן גלבר.

הלן גלבר המועמדת השלישית אשר מחזרת באופן גלוי אחר קולות מחצית מהכוח החרדי- סיעת אגודת ישראל, תתקשה לקבל את תמיכתם בסופה של מערכת הבחירות.

לכל מי שתוהה מדוע? אשיב, לא. לא בגלל שהיא אישה.

אגודת ישראל כבר תמכה במועמדות לראשות העיר בישראל ואין כל סיבה שתמנע מהם לתמוך באישה אלא, ש"הסיבה קבורה" במקום אחר.

עד כה, אגודת ישראל נהגה לבחור במועמד לראשות העיר באשדוד (ולמיטב הבנתי בכלל הערים בישראל) ממש בדקה ה-90 כשבועיים – שלושה טרם מועד הבחירות, בכדי להבטיח בחירתם ב"סוס המנצח".

נדמה, כי גם הפעם אגודת ישראל לא תסטה ממדיניותה בנושא ועל כן, תבחר במועמד החזק ביותר כשבועיים- שלושה טרם קיום הבחירות.

אם נודה על המובן מאליו, שהלן גלבר עם כל הכבוד הגדול המגיע לה, אינה ניתנת להשוואה לצבי צילקר- אדם בעל אישיות כריזמתית, סוחפת, מקובלת בקרב קהל ציבור הבוחרים, בעל ניסיון מוניציפאלי רב של ראש עיר מכהן במשך כ-33 שנים, כאשר מנגד, הלן מעמידה עצמה לראשות

העיר בפעם הראשונה ועל אף הדרך הארוכה שעברה וההצלחות הציבוריות שהצליחה להשיג בעמל רב בדרך, אולי לא יספיקו לה כדי לזכות ברוב החילוני בעיר.

אם נצרף לכך את הישגיה המוניציפאליים אשר גולת הכותרת בהם היא- חשיפת שחיתות כזו או אחרת בעיריית אשדוד, מבלי להציג קבלות מוכחות על עשייה ציבורית ממשית לטובת קהל התושבים בעיר אשדוד הרי, שניסיונה המוניציפאלי לטובת תושבי העיר אינו משמעותי, עד כה.

כן, פרשת ההקלטות בה הוקלטה הלן גלבר מבקשת מימון או הלוואה מאנשי עסקים ומעורבותה הנטענת באופן כזה או אחר בהחלטות הוועדה לתכנון ובנייה ,לכאורה, מעיבה עליה באופן ממשי. לא בשל נכונות הטענות כנגדה (דבר שיתברר באופן סופי כנראה זמן רב אחרי מועד הבחירות) אלא, בשל התעסקותה הצפויה בהסברים, שתהיה חייבת לספק לקהל המצביעים בעיר אשדוד על קלטות נוספות שלטענת גופי תקשורת אחרים בעיר אשדוד ייחשפו מעת לעת במהלך החודשים הבאים כל זאת, בזמן ששאר המועמדים לראשות העיר יתעסקו אך ורק בהגדלת אחוז מצביעיהם.

כל אלו, יביאו לכך, שיהיה פער של לפחות 10 אחוזים, בהערכה גסה, לטובת שמעון כצנלסון אל מול אחוז התמיכה בהלן גלבר כאשר אזכיר, שכצנלסון בניגוד להלן גלבר, מתחיל את קמפיין הבחירות שלו עם גוש הבוחרים הגדול בעיר (6 מנדטים) אשר עד לקו הסיום וכתוצאה מהחיזוק שקיבל מהאוכלוסייה הוותיקה בעיר אשדוד, עשוי להגדיל עוד יותר את כוחו.

אם למישהו יש ספק בכך, שיתהה (כמוני) מדוע הלן גלבר, שהצטיינה לאורך השנים בהתנגדותה הנחרצת לשלטון לסרי מסרבת לפי שעה לאיחוד שהוסכם על ידי כצנלסון וד"ר לחמני? הרי אם כוחה

האלקטורלי הוא הגבוה מבין השלושה, השניים האחרים התחייבו לתמוך בה לראשות העיר.

ניתן לשער, כי סירובה של הלן להצטרף לאיחוד בשלב זה נעוץ במסקנה שלפיה, כוחה אינו משתווה לכוחו האלקטורלי של כצנלסון, דבר שיחייב אותה (ככל הצפוי גם את ד"ר לחמני) לתמוך בשמעון כצנלסון לראשות העיר ואת זאת, מקווה היא לשנות על ידי קבלת תמיכת סיעת אגודת ישראל כאשר לא נראה, שזו תגיע בשל הסתברותו של כצנלסון כ"סוס המנצח" של מערכת הבחירות וגם אם תגיע- אינה צפויה לעבור את אחוזי התמיכה אשר להם צפוי להגיע שמעון כצנלסון אשר כוחו כעת עולה על כל הגוש החרדי הכולל גם את ש"ס וגם את 'אגודת ישראל'. כך שגם אם הלן תזכה לקבל את תמיכת אגודת ישראל, עדיין מחצית מהחרדים (ש"ס), אשר בבחירות הקודמות מנו כ-11,000 קולות, לא יתמכו בה.

מאחדים כוחות?

על כן, נדמה, כי שמעון כצנלסון הוא בעל הסיכוי הגבוה ביותר להחליף את ראש העיר המכהן, והתקווה היא, כי אליו תצטרף גם המועמדת הלן גלבר לקראת קו הסיום.

יש שיאמרו, כי אם גלבר לא תתמוך בכצנלסון אשר גם ללא תמיכתה מסתבר, כי יוכל לנצח את ראש העיר בסיבוב הראשון או השני (מכיוון ש-8 מתוך 10 ראשי הערים המכהנים בישראל, שהגיעו לסיבוב השני הפסידו בו) עלולה היא להסתכן בהיוותרותה ללא כל סמכויות במועצה שתמנה 29 חברים (עדיין מספר לא סגור סופית. כרגע יש 27 מושבים ובהתאם לגדילה בכמות בעלי זכות הבחירה, מספר המושבים צפוי לגדול -29).

מהסיבה הפשוטה, שכוחה במועצת העיר אינו צפוי להיות גבוה מכוח סיעתה הנוכחי (3 מנדטים) כוח, שכל ראש עיר במועצה המונה 29 חברים יוכל להסתדר בלעדיו.

כך או כך, ימים יגידו. מה שבטוח הוא שיהיה מעניין.

הרשמו לקבלת עדכונים חשובים

פרסומים אחרונים

קרדיט לכתבה כפי שפורסמה ב- אשדוד היום

הקישור המלא לכתבה: http://ashdodhayom.co.il/%D7%94%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%94-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%AA-%D7%94%D7%99%D7%90-%D7%9C%D7%90-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%A0%D7%95%D7%9B%D7%97%D7%99/

הישארו מעודכנים עם שמעון

עשו לנו לייק בפייסבוק

עקבו אחרינו באינסטגרם

צייצו לנו בטוויטר

הצטרפו אליי ביוטיוב

שתפו:
דילוג לתוכן