עיריית אשדוד דירוג הערים 2018: אשדוד במקום האחרון בשביעות רצון התושבים

כך עולה מסקר שערך אתר "מידרג" שנערך ב-21 ערים ברחבי הארץ ומטרתו לשקף את תחושת התושבים על התמורה אותה הם מקבלים מהעיריות

אשדוד במקום האחרון בדירוג הערים. כך עולה מסקר שערך אתר "מידרג", המקיים מזה למעלה מעשור דירוג של בעלי מקצוע, ומזה שלוש שנים בוחן גם את תפקוד הרשויות המקומיות בהתבסס על דעת התושבים.

אתר מידרג פרסם אמש את תוצאות הסקר שנערך ב-21 ערים ברחבי הארץ ומטרתו  לשקף את תחושת התושבים על התמורה אותה מקבלים מהעיריות. התוצאות  עבור עיריית אשדוד קודרות. אשתקד נכנסה אשדוד לראשונה למידרג העיריות ומתוך הערים שדורגו הגיעה למקום אחד לפני האחרון, לא מקום מכובד במיוחד. השנה, דורגה עיריית אשדוד אחרונה.

אתר "מידרג" ביקש ממשתמשי האתר לדרג את תפקוד העירייה שלהם. 6,424 איש מתושבי 21 העיריות הגדולות בישראל השתתפו בדירוג. הדירוג כלל מספר שאלות בנושא תפקוד העירייה, והתושבים השיבו עליהן במתן ציון בין 1 ל-5 (כאשר ציון 5 הינו הציון הטוב ביותר) ב- 16 פרמטרים משמעותיים: ניקיון, חינוך, תרבות, תכנון ובנייה, תקשורת מול התושבים ועוד, ובכך לקבל תמונת מצב של תפקוד העירייה.

מאתר מידרג נמסר כי: "לא הייתה לנו נגיעה בדירוג, וחוות הדעת כולן התקבלו אך ורק מחברי מידרג. אנחנו סיפקנו את הפלטפורמה, שאפשרה להם להתבטא. המטרה הייתה ליצור דירוג השוואתי של העיריות הגדולות בישראל, כדי להוציא לאור את האמת של התושבים – מה דעתם על תפקוד העירייה שלהם".

דירוג כללי – עיריית אשדוד בתחתית המידרג

 

דירוגה של עיריית אשדוד צנח השנה. בעוד בשנה שעברה קיבלה אשדוד את הציון 2.51 מתוך חמש, ציון נמוך בפני עצמו, השנה קיבלה אשדוד את הציון 2.17 בלבד. כאמור, זהו הציון הנמוך ביותר במידרג אשר מציב את אשדוד במקום האחרון.

במדד התקשרות עם העירייה ובבחינת הפרמטרים הבאים: המוקד העירוני, הטיפול בתלונות והתקשורת באופן כללי. מהתוצאות עולה כי עיריית אשדוד לא מנגישה את התקשורת עמה או ממהרת לטפל בתלונות התושבים, אשדוד זוכה לציון (2.76) במקום ה20 בתחתית הדירוג.

ניקיון ומחזור באשדוד

אחד מהמדדים המשמעותיים לתפקוד העירייה הוא נראות הרחובות בעיר והתנהלות שירותי התברואה. בעוד באחד הפרמטרים, פינוי הזבל בעיר, מצליחה עיריית אשדוד לטפס מעט מעל הציון 3 עם הציון 3.16, שאר המדדים בתחום הניקיון נמוכים משמעותית. נראה כי נושא הטיפול בצואת הכלבים הוא שצורם במיוחד לתושבים עם ציון של 2.30.

מערכת החינוך בעיר

גם מערכת החינוך בעיר מקבלת ציון נמוך: 2.95.  ציון זה ממוקם במקום אחד לפני האחרון בדירוג מערכות החינוך בערים השונות במידרג 2018. בתוך כך מצבם הפיזי של מבני מוסדות החינוך מקבל את הציון הנמוך ביותר – 2.86 .

מצב התחבורה בעיר

מהדירוג עולה כי מה שמפריע במיוחד לתושבי אשדוד בחיי היום-יום: הפקקים. מצב פקקי התנועה בעיר מקבל את הציון 1.70 בלבד מתוך חמש ונמצא במקום שלישי מהסוף במידרג העיריות 2108. אחת התושבות אמרה כי "בשנים אחרונות יש פקקי ענק בשתי הכניסות לעיר. הכניסה הצפונית בכלל ברובה חסומה ע"י משאיות שבאות לנמל ולמפעלים". יחד עם זאת, ציון הפקקים השתפר במקצת מאז המידרג של שנה שעברה, אז עמד על 1.42 והיה במקום האחרון מבין כל הערים שדורגו.

זה רק אומר שכל תושבי אשדוד מסכמים שצריכים להחליף את ראש עריית אשדוד!

הרשמו לקבלת עדכונים חשובים

פרסומים אחרונים

קרדיט לכתבה כפי שפורסמה ב- "כאן דרום"

הקישור המלא לכתבה: https://www.kan-ashdod.co.il/news/30356

הישארו מעודכנים עם שמעון

עשו לנו לייק בפייסבוק

עקבו אחרינו באינסטגרם

צייצו לנו בטוויטר

הצטרפו אליי ביוטיוב

שתפו:
דילוג לתוכן